Zimowa eskapada

Latanie z kondorami i mewami

EN PL

Miejsce:    Rio de Janeiro - Sampaio Correia – Governador Valadares - Castelo

Masz ochotę uciec srogiej europejskiej zimie i spędzić dwa tygodnie pod tropikalnym słońcem Brazylii? Ta wyprawa ma wszystko czego potrzebujesz żeby podładować swoje baterie i przygotować się na wyzwania nadchodzącego sezonu. Przemili ludzie, pyszne jedzenie, najlepsze na świecie zimne drinki caipirinha, zapierające dech w piersiach widoki, piaszczyste plaże, kąpiele w Atlantyku, latanie w towarzystwie przyjaciół, kondorów, mew i wiele więcej!

Przygoda rozpoczyna się w Rio de Janeiro gdzie spotkamy się z Tobą na lotnisku (GIG). W zależności od pogody albo od razu zostaniemy w Rio na 3-4 dni, albo zrobimy to pod koniec wyjazdu. Będziemy robić co w naszej mocy żeby umożliwić również Tobie epicki lot na górujący nad Rio pomnik Cristo Redentor! Gwarantujemy ci odpowiednie przewodnictwo, bezpieczeństwo i zakwaterowanie w przytulnej willi z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto!

Jednak najwięcej czasu planujemy spędzić latając po niesamowitym, zwykle pełnym tłustych kumulusów, niebie nad Governador Valadares. Ta ‚mekka’ dla pilotów z całego świata, tu w Brazylii zwana jest Hawajami swobodnego latania. Valadares ma wszystko czego ‚swobodny latacz’ potrzebuje do szczęścia: stabilny warun, świetne startowisko (z toaletą, sklepem, barem pełnym pyszności i fantastyczną atmosferą), obszerne kominy zafarbowane przez całą masę przyjaznych kondorów, lądowisko kilka minut drogi spacerkiem od naszego hotelu i centrum miasta, bezpieczne lądowiska na trasie przelotu oraz przyjaźni lokalesi proponujący ci podwózkę do miasta z dowolnego miejsca w którym wylądujesz. A po powrocie do tego zamieszkałego przez ponad 300 tysięcy ludzi (głównie kobiet) miasta naprawdę jest co robić. Jedynym kłopotem w Valadares wydaje się brak czasu na porządne wyspanie się w nocy 😉 Nic więc dziwnego że od lat odbywają się tu międzynarodowe zawody paralotniowe i lotniowe, w tym kilka PWC i World Air Games. W styczniu 2017 odbył się tam po raz ostatni bardzo udany Superfinał PWC.

W 2020 roku Superfinał PWC odbędzie się w Castelo, kolejnej miejscówce znajdującej się od lat na mapie naszych wyjazdów.

Z kolei podczas naszego pobytu w Governador Valadares w lutym 2020 odbędą się świetne lokalne zawody kategorii FAI2. Zawody te, rozgrywane w czasie trwania brazylijskiego karnawału, są bardzo popularne pośród pilotów brazylijskich i tradycyjnie zjeżdża się na nie zawodnicza ‚śmietanka’ z całego kraju, tworząc niesamowitą atmosferę, której nie spotyka się na podobnych imprezach w Europie… Jeśli którykolwiek z uczestników naszej eskapady zechce wziąć udział w tej świetnej imprezie, może liczyć na pomoc zarówno organizacyjną jak i coaching typowo zawodniczy ze strony Jana, aktualnego członka Polskiej Paralotniowej Kadry Narodowej. W 2019 roku cała nasza wyjazdowa grupa wzięła udział w tych zawodach i okazało się to wielkim sukcesem. Nie tylko zgarnęliśmy kilka nagród w najważniejszych kategoriach, ale również mieliśmy przy tym masę radochy, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie i oczywiście podszkoliliśmy się bardzo w lataniu 🙂

Standardowo oferujemy zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych *** w klimatyzowanych pokojach 2 i 3 osobowych. Hotele są skromne, ale zawsze czyste i rewelacyjnie zlokalizowane przy samych lądowiskach. Za niewielką dopłatą można mieć pokój indywidualny lub apartament. Uczetnikom pragnącym odrobinę więcej luksusu za cenę gorszej lokalizaji jesteśmy w stanie zaproponować zakwaterowanie w innym hotelu.

Dodatkowo w zależności od pogody, możliwe są kilkudniowe wypady na latanie w innych znanych paralotniowych miejscówkach takich jak Baixo Guandu, Pancas czy klify w pobliżu Prado. Zapraszamy!

Terminy:

 • 19.02.2020 - 04.03.2020

Cena:

1540 EUR

Co jest w cenie:

 • transfer z/na lotnisko
 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • lokalna karta SIM
 • wyjątkowy T-shirt
 • punkty zwrotne i trasy
 • analiza meteo i wybór odpowiedniego miejsca do latania
 • tranport na startowisko
 • kolejna wywózka w razie potrzeby
 • planowanie trasy każdego lotu
 • przewodnictwo z powietrza
 • analiza lotu wykonanego przez każdego z uczestników
 • dobre towarzystwo i mnóstwo zabawy :)

Rezerwuj teraz

W związku ze specyfiką lotów, świetną infrastrukturą i przemiłymi ludźmi podczas części tego wyjazdu nie jest potrzebna zorganizowana zwózka. W lokalizacji Governador Valadares sugerujemy powrót do hotelu na własną rękę. Trenujemy tam głównie latanie w grupie, zwykle będziemy więc wracać raem. W Brazylii taki powrót sam w sobie bywa fantastyczną przygodą. Opowiemy Wam o tym i będziemy do Waszej dyspozycji w razie jakichkolwiek trudności lub gdybyście jednak woleli aby po Was przyjechać. Regularne zwózki z dalszych przelotów będziemy organizować na wyraźne życzenie uczestników. W pozostałych lokalizacjach codziennie będziemy mieli do dyspozycji samochód (lub kilka samochodów) z kierowcą.